Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

To jest prawdziwa Arka Noego. Bezpieczny dom znalazły tu m.in.: antylopy bongo, oryksy arabskie, hipopotamy karłowate czy padlinożerne kondory wielkie, których w naturze już nie można spotkać. W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Wybrzeża (ul. Karwieńska 3) żyją zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Oprócz już wymienionych, można tu oglądać m.in.: pantery śnieżne, wilki grzywiaste, pingwiny tońce oraz inne ssaki i ptaki, a także gady, płazy, ryby i bezkręgowce.

Ogród został założony w 1954 r. na parkowo-leśnym terenie Doliny Leśnego Młyna, niedaleko od centrum Oliwy. Obecnie zajmuje powierzchnię ok. 120 ha. Na jego obszarze funkcjonuje także atrakcyjne dla dzieci Małe Zoo, jedyne miejsce w ogrodzie, gdzie można karmić i głaskać zwierzęta. Żyją tu osobniki odrzucone lub osierocone przez matki i wychowane przez pracowników zoo. Jest wśród nich ulubienica dzieci lama Dzidek, owce, świnki wietnamskie, króliki, świnki morskie, kózki karłowate. Przy okazji wizyty w ogrodzie chętni mogą odwiedzić Park linowy „Małpi Jar”, w którym urządzone są 3 trasy przewidziane dla małych i dużych gości zoo. Ci, którzy nie mają siły na przechadzkę po ogrodowych alejkach, mogą skorzystać z możliwości konnej przejażdżki po zoo albo wycieczki kursującą po ogrodzie kolejką retro.

Zgłodniali mogą posilić się w działających na terenie zoo punktach gastronomicznych lub w letniej restauracji „Łabędź”.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Jedno z najsłynniejszych zoo w całym kraju. Gdański zwierzęcy ogród powstał w 1954 r. Zajmuje 125 ha, na których żyje blisko 1000 przedstawicieli 191 gatunków. Ważne są atrakcje dla dzieci - jak przejażdżki na konikach czy małe zoo, gdzie maluchy mogą nakarmić i pogłaskać przyjazne zwierzęta. Dodatkowo na terenie placówki można wybrać się do parku linowego.

KM Studio może wykonać film promocyjny Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża kamerzysta Jelenia Góra

Komentarze (0)
Dodaj komentarz