Pływalnia CS w Kosakowie

Kompleks basenowy, wybudowany w ramach stworzenia Centrum Sportowego Kosakowo. Składa się z dwóch wyraźnie odmiennych części - sportowej i rekreacyjno-relaksacyjnej. Nie ma może tak wielu atrakcji jak aquaparki w dużych miastach - za to pozostaje niezłą alternatywą do kąpieli w nie zawsze ciepłym Bałtyku.

Basen sportowy spełnia wszelkie warunki do tego, by przeprowadzać na nim poważne zawody - oczywiście lokalnej rangi bądź dla amatorów. 25 metrów długości, 16 m szerokości, 6 oddzielonych od siebie torów (czyli nieco powyżej 2,5 m na każdy), głębokość wzrastająca z 1,3 m do poziomu 1,8 m. Temperatura wody z reguły utrzymywana jest w granicach 25-28℃, a elektroniczny system jej uzdatniania gwarantuje stosowny poziom czystości.

Tutejsza niecka rekreacyjna mogłaby nosić miano brodzika relaksującego - 58 cm głębokości to dla niektórych za mało, by swobodnie się rozsiąść w basenie. Za właściwe potraktowanie ciała odpowiadają dysze i kaskady do hydromasażu oraz gejzer.

Na pływalni w Kosakowie organizowane są zajęcia, m.in. z nauki pływania czy nurkowania. Nad bezpieczeństwem kąpiących się gości zawsze czuwa przynajmniej 2 wykwalifikowanych ratowników. Z myślą o najmłodszych, oczekujących na wejście lub nie mających ochoty pływać, przygotowano dziecięcy kącik zabaw. Cały obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz